Truman Show

1998 yılı, Andrew Nicol tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Peter Weir’in üstlendiği filmi birçok ödülünde sahibi oldu. Dram ve bilim kurgu türünde ABD yapımı olan bir film.

Oyuncular: Jim Carrey, Ed Harris,Laura Linney,Natascha McElhone,

Pazar gününe en çok yakışan şeylerden birisi de film izlemek şüphesiz 🙂

Biz iki kız kardeşin en çok sevdiği aktivitelerden birisi de birlikte film izlemektir. Aslında Büşra filmlerin çoğunu benden önce izleyip filmi izlerken spolier verip benim sinirlerimi bozar ya neyse! Yine de onsuz izlediğim filmlerden hep sıkılmışımdır 🙂

Tabi Truman Show’u da izlerken öğreniyorum ki Büşra hanım filmi çoktan izlemiş! Şaşırdık mı!? Tabii ki Hayır!!!

Neyse gelelim Truman Show’a, o kadar çok methini duymama rağmen NEDEN DAHA ÖNCE BU FİLMİ İZLEMEDİĞİMİ sorgulamaya! Film gerçekten efsane herkesin mutlaka izlemesi gereken filmlerden!

Konusu ise doğumundan itibaren 24 saat canlı yayınla tüm dünyanın gözü önünde yaşayan Truman’ın hissettiği yapaylıktan kurtulmaya çalışıp gerçek dünyaya ulaşmasını anlatıyor. Film günümüzdeki yarışma programlarını anımsattı bana her hareketi kurgu olan para için insanların duygularını,düşüncelerini pazarlayan gündüz kuşağı programlarını…

bknz: Big Brother, Fenomen,Kısmetse Olur, İşte Benim Stilim hatta Survivor!

Gerçekten oturup tüm detayları tartışılacak yorumlanacak bir film fakat bunu okuyup vakit kaybetmeniz yerine filmi oturup izlemenizi isterim.

Şimdilik benden bu kadar hepinize keyifli pazarlar 🙂 Bu resim filmin belki de en can alıcı kısmı hafızalara kazınmalı!

More from kizkardeslerarasinda

Senden Önce Ben

Merhaba sevgi pıtırcıkları; Ağır spoiler vermeden önce şöyle bir tanıtım bültenini geçeceğim...
Read More

4 Comments

Hadi bir yorum yaz!