Apple Zorlu Center’dan Nasıl Randevu Alınır?

Bugün sizlere  2 günlük Apple Store maceramı anlatmak istiyorum 🙂

Öncelikle neden Zorlu Center’a gitmek zorunda kaldığımı kısaca anlatayım.Spora giderken ayakkabımı bağlamak için aşağı sırada çantadan düşen telefonumun camı feci bir şekilde kırıldı.

Tabii ben  telefonu bu şekilde uzuuun bir süre kullanmak zorunda kaldım.Okullar açılmadan yaptırmaya karar verdim ve başladım randevu arayışlarına arıyorum tarıyorum ilk hafta randevu yok. Sonra Apple’ın teknik servisini aradım sağolsun temsilci sayesinde randevumu aldım ama! iş yüzünden randevuma gidemedim.

Bu bir süre devam etti maalesef.

Eveet o randevuları alıp alıp gitmeyen bendim, kusura bakmayın!

Neyse bir gün 15:40’a aldığım randevuya 20 dakika olmak suretiyle geç kaldım doğal olarak randevumu iptal etmiş Genius Bar yetkilileri…

Ben randevusu olmayanların sırasına girdim ama 1 saat sonra artık randevu alma yapamadıklarını söylediler tıpış tıpış eve dönmek zorunda kaldım.

Yolda eve dönerken randevu almaya çalıştım ama olmayınca ertesi sabah erkenden randevusuz bir şekilde gitmeye karar verdim.

Ertesi gün; avm’nin açılışından 20 dk önce orda olmamıza rağmen içeri girdiğimizde korkunç bir sıra vardı Apple Center’da ve sıra bize yaklaşık 11 buçuk civarında gelmişti. Tabii sıra geldiğinde hemen telefonumu teslim edemedim.Yarım saat sonrasına randevumu oluşturdular. Yani benim önceden alıp gitmem gereken randevuyu!

Saat 12’de telefonumu teslim ettim ve saat 3 de geri aldım (Burada yazar şükrediyor.)

Aslında tüm kuyruğa Beşiktaşdaki kyk’ya gitmelerini söylediler fakat ben telefonumu Apple Center’dan başka yere teslim etmek istemediğim hem de günübirlik tamir yapılmasını istediğimden bu koca iki günümü teknik serviste yedim.

Ama eğer randevu alır ve randevunuza zamanında giderseniz. Sizin için her şey inanılmaz kolay ve rahat olur.

Bize kuyruk boyunca randevu almanın püf noktalarını da anlattılar Genius Bar yetkilileri…Öncelikle gece 12 de randevunun açılacağını sananlar yanlış yapıyorlar. Randevunuzu sabah 10 la Akşam 10 arasında almayı deneyin birçok sitede gece 12 de alınabileceğini yazmışlar ama bu yanlış bir bilgi.Zorlu Center Apple Store’dan Randevu Almanın Püf Noktaları:

  • Sonrasında randevunuzu buçuk ve saat başlarında almayı deneyin.Yani saat 1 buçuk,2 buçuk gibi…
  • Ayrıca sayfa 10 dakika da bir yenilendiği için sayfayı sürekli güncelleyin 🙂
  • Pes etmeyin!

EDİT: Randevusuz gitme olayı maalesef kaldırılmıştı. Son ziyaretimizde…

Tags from the story
More from kizkardeslerarasinda

Fahrenheit 451

Yönetmen: François Truffaut Senaryo: François Truffaut Oyuncular: Julie Christie, Cyril Cusack, Oskar...
Read More

5 Comments

Hadi bir yorum yaz!