Blog Nedir?, Blogların Özellikleri Nelerdir?

Kız kardeşler olarak hafta sonları iki hafta süren 2 saatlik bir Blog web sitesi oluşturma eğitimine başlamıştık,bugün de bitti.

Anlatılan konuların çoğuna hakim olduğumuzdan bu eğitimde bahsedilen konuları yeni blog açmak isteyen ve de blogger arkadaşlarımız için blogumuzda yazalım istedik 🙂

Ve bu yazı sadece bir başlangıç devamı da gelecek,takipte kalmanızı tavsiye ederiz…

Blog nedir?

Blogger: Kısa zaman içerisinde internet üzerinde son derece popüler olan ve ilgi çeken içerik yönetim sistemleri arasında yer alır.

Mesela kız kardeşler olarak biz neden blog yazıyoruz çünkü okunmak yeni arkadaşlıklar kurmak hoşumuza gidiyor ve blogger bize bu konuda pek çok imkan sağlıyor. Kullanımı ücretsiz,kolay, hazır şablonları, Google+ ve GFC gibi blogları kaynaştıran platformları olması bloggerın avantajlarından 🙂

Blogların Özellikleri Nelerdir?

Blogları diğer web sitelerinden ayıran belli başlı özellikler vardır.

Güncellik: Blogların en temel özelliklerinden biri sizde bilirsiniz güncel olmaları çünkü blogları diğer web sitelerinden ayıran bu özellik okuyucunun sitenize girdiğinde yeni içerikler, resimler görmesi açısından çok önemli…

Özgünlük: Her gün yeni bir hırsızlık hikayesi ortaya çıkarken özgün olmak size neler kazandırmaz ki. Bir kere imajınız güçlü olur iyi de yazsanız kötü de yazsanız verdiğiniz emeğe saygı duyar karşınızda ki okuyucu ama sizden önce gezdiği blogdaki yazıyı, resmi gören okuyucu sizce tekrar bloğunuza uğramak ister mi?

Yorumlar:  Sanırız bir blogun olmazsa olmazlarından ”yorumlar” şahsen izleyicilerimizin yüzlerce olmasından bile daha önemli 🙂 yazdığınız yazının beğenildiği,okunduğu gelen yorumlardan anlaşılıyor. Ve bir bloggerı en çok kendisine gelen güzel yorumlar motive ediyor.

NOT: Mor yazı ile yazılan maddeler ve cümleler Yenibosna İsmek,Web Uzmanı Aslı SAĞIR’a aittir.Umarım yazı faydalı olur. Eklemek istediğiniz ya da yanlış bulduğunuz noktaları aşağıya yorumlara yazmayı unutmayın 🙂 İyi pazarlar!

Tags from the story
,
More from kizkardeslerarasinda

Barfi!Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Bollywood filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçen sene Kanal 7 de verilmeye başlayan...
Read More

22 Comments

Hadi bir yorum yaz!