2016-2017 Müşteri Profilleri | Anı

Bu yazacağımız yazı eğlenceli olabilir, işin eğlenceli taraflarını anlatıyor da olabilir ama üzgünüm tüm yaz boyunca #kızkardeşlerçalışıyor temaları instagram paylaşımlarımızdan sizi asla kurtaramayacak.


Mütemadiyen her yaz çalışan bir çorabın üretiminde muhasebe ve yönetim hariç her şeyi hakkında bilgisi olan iki kız kardeşiz. Bu deneyimler üretim dışında da çok fazla geliştirdi. 
 Ama konumuz bugün bu değil…
Bugün size geçen sene ve bu senenin deneyimlerimize yeni kattığımız departmanımız ile olan anılarımızdan bahsedeceğiz.

1- Her sülalenin içinde mutlaka olan; DEDİKODUCU TEYZE

Aklıma ilk gelen bugün daha taze yaşadığım (alışveriş esnasında) hayat hikayesini 20 dakika da özet geçen teyzeler ve amcalarımız… 
Bu amcalar ve teyzelerimiz günler, yeni akımla vatzap grupları, facebook arkadaşlarıyla ayrıca dedikodu yapmaları yetmez girdiği her ortamda söyleyeceği bir kaç cümle olur onların..

Hepsinin hayatları çok farklı , hepsinin gelinleri çok vicdansız ama onlar bize en çok bunu öğütlüyor: Okuyun evladım!

2- Bir milyoncuda orijinal güneş gözlüğü yok diye isyan edenler

çorap tezgahı

İkincisi tabi ki şey olmalı; ama bu mağazanın fiyatları pazardan çok pahalı! diyen saygı değer müşterilerimiz 🙂
Ee cevap sorunun içinde değil mi? Mağaza kalitesiyle,  pazar kalitesi  bir olsa burada işin ne değil mi canım:)
Bunu her seferinde güzellikle anlatıyoruz ama cevap ”Altı üstü çorap canım ehehhehe!” oluyor.
Yok anacım altı üstü çorap değiiil! Onun iplik seçiminden numunesine, okeylenmesinden üretimine, rossosundan formasına ne yollardan geçtiğini bir ben, bir ablam, bir müşteri temsilcimiz, bir iplik depocumuz, bir desencimiz ayhhh daha desen çizilmeden yazmaktan yoruldum kimler kimler biliyor yani öyle söyleyeyim!

3- Ne istediğini bilen, harika insanlar!

gif,shopping
kaynak:tenor.com

Listemiz Top 100 de  olsa, Top 1000 de olsa, top 1500 de olsa en sevdiğimiz müşteri tipi ‘ Ben şunu şunu, şu kadar alacağım’ deyip 20 saniye içinde seçip giden müşterilerimiz, canlarımız, ciğer parelerimiz! Gerçi bu şahıslardan sadece 3 -4 adet gördüm ama gördüğümle aramda bağ kurdum. Bir abi var yan komşumuz o geldiği zaman gözlerimden kalpler çıkıyor bir görseniz! Hoş geldin abi düzine mi 6 tane mi diye soruyorum. Cevaba göre lacivert bambularını hazırlayıp gönderiyorum!

4- Peru’da kakaonun fiyatını bile bildiğimizi sananlar

bıkmışlık
kaynak:tenor.com

Tabi buna zıt giden bir grup olmazsa olur mu? Ol- maz!
Mağazanın her bir metre karesini gezip bulsa tozun dahi fiyatını, pamuk-polyester karışımını soracak ama takribi 25 dakika sonra elleri bomboş çıkacak cağnımlar…. Yapmayın ablalarım, yapmayın abilerim çok ayıp. Tahmininiz  üzere arkadan aşırı laf yiyorsunuz. Ve bunların bize kattıkları…

sinsi gülüş
kaynak:tenor.com

Biz de yavaş yavaş esnaflığı öğrenmiyor değiliz 😌  Yani bazı konularda çakallaşmış olabiliriz. Mesela 10-17 yaş aralığında kızıyla gelen müşterilerimizi üzgünüm harcıyoruz! Biz de genç kızların tarzı aşırı hoş çoraplar var kızlara art arda onları gösterip aklını karıştırıyoruz. 😇😇 Bak üstündekiyle bile ne kadar uydu!😏 Sonra kız artık hangisini seçerse biz paketleyip devamına da karışmıyoruz 😁
Ayrıca ticareti,insanlarla iletişim kurmayı,insan psikolojisini -ki bu benim için çok önemli- öğreniyoruz!

Tags from the story
More from kizkardeslerarasinda

Suç

Yazar: Ferdinand Von Schirach Çevirmen: Itır Arda Sayfa Sayısı: 200 Baskı Yılı:...
Read More

11 Comments

Hadi bir yorum yaz!