Afrikalı Doktor | Film Yorumları

Yönetmen: Julien Rambaldi
Senaryo: Benoît Graffin
Tür: Biyografi , Komedi , Dram
Oyuncular: Marc Zinga,Aïssa Maïga,Bayron Lebli,Médina Diarra,Rufus
Süre: 1 saat 36 dkKonusu:
Yeni mezuniyet sonrası Fransa’da bulunan Demokratik Kongo’lu doktor olan Seyolo Zantoko’nun hikayesi ailesiyle birlikte küçük bir kırsal kasabaya entegre olmak için uğraşarak bölgedeki en saygın doktorlardan biri olur.
Merhabalar,Bu sıralar film pek izleyemiyorduk, sebebi mükemmel bir diziye başlamamız belki bitince onu da yazarım ama 3. sezondayız ve asla bitsin istemiyoruz.
Neyse diziyi Netflix‘ten izlediğimiz için benzerleri bölümünde gözümüze bir film ilişti ama asla benzer değildi!Zaten afiş ve fotoğraflardan mükemmel olduğu belliydi ama her filmde yaşadığım o ”2 saat umarım boşa geçmez korkusu” vardı ama şükür ki boşa geçmedi. 😏

Sanırım biz siyahilerin zorlu dönemlerinde ki hak kazanma mücadelelerinin filme, kitaba dönüşünü çok seviyoruz. The Help mesela ablam bile defalarca izledi ki bu bir mucize gibi bir şey! 😄
Kongo‘lu doktorumuz mezuniyeti sonrasında çok iyi bir teklifi geri çevirip  hiç doktoru olmayan bir kasabaya gidiyor. Fransa da okumuş, mezun olmuş birisi olmasına rağmen sırf siyahi olduğu için doktor yerine konmuyor ve kasaba halkı hastalanınca  uzaktaki kasabaya gidiyorlar.

Gerçek bir yaşamın öyküsü olduğunu bilmek çok acı veren bir his ama çok daha acısı var! Bunların yanında çok daha ağır şeyler yaşayanlar da var maalesef! Hayatlarını sadece ten renkleri beyazlara pek uymuyor diye kaybeden insanlar var ki çok acı.

sivi zantoko

Film de ayrıca küçük bir ‘kızlar yapamaz’ konusuna da değinilmiş, gözümüzden kaçtı sanılmasın! Yapar efendim!Kızlar futbolda oynar, makine de tamir eder, belki tüm erkeklerden daha iyi arabayı park eder!

Kabullenilmeyi bekleyen bir aile, hastalarına kavuşmayı bekleyen bir doktor, top ayağına gelince harikalar yaratan bir kız, ve ön yargıları olan bir kasabanın filmi bence aşırı iyi! Bir izleyin de haberleşelim madem!

Tags from the story
More from kizkardeslerarasinda

İnternetten Kitap Alınabilecek Siteler

Kitap okumayı sever misiniz? Biz çok  seviyoruz! 🙂 oku oku,babil vs kitap...
Read More

27 Comments

Hadi bir yorum yaz!