Dear Zindagi (Sevgili Hayat) | Film Yorumlarıshahrukh khan,alia bhatt,bollywood,hint filmleriYönetmen: Gauri Shinde
Senaryo: Karan Johar
Tür: Romantik
Oyuncular: Shahrukh Khan ,Alia Bhatt  Ali Zafar Angad Bedi
Süre: 2 saat 31 dk

Konusu:


Görüntü yönetmeni Kaira mükemmel bir hayat arayışındadır. Sıradan bir düşünür olan Jug’le olan karşılaşması, hayat hakkında yeni bir perspektif kazanmasına yardımcı olur. Mutluluğu bulmak için, hayatın kusurları ile kabullenmek olduğunu keşfeder.

Ablam ile Netflix‘e takmış durumdayız müsait oldukça yeni filmler keşfedip izlemeye çalışıyoruz. Bugün de sizlere Shahrukh Khan‘ın karizmatik psikanalist olarak karşımıza çıktığı Dear Zindagi(Sevgili Hayat) filmini anlatacağım…

Hint filmi izlemeyi sevenler el kaldırsın.. Çoğu zaman uzun olduklarından yakınsamda şu güne kadar beğenmediğim bir Hint filmi yok desem yeridir. Aslında bu filmi izlemeden önce benim kafamda farklı bir film vardı ama her film yazısında olduğu gibi ablam ne derse oydu. 
(Sadece filmlerde değil, ben ne dersem o len!)
Neyse ki Hint filmi olduğundan yukarıda da değindiği gibi beğenmeme ihtimalim çok yoktu. Yoksa ablamın zevki iyi filan değil… Hadi filme geçeliimm.


bollywood,hint filmi,film yorumlarıFilm iki bölümden oluşuyor. Birinci bölüm esas kızımız Kaira’nın yönetmenlik kariyerinde sırf genç ve kadın olduğu için -çok iyi bir yönetmen olmasına rağmen-  yükselemeyişi ve başarısızlıklarla dolu aşk hayatını anlatıyor. Apartman sakinlerinin ‘ gardaş bizde begara ev yog!’ mantığı yüzünden evsiz kalarak hiç istemeyerek ailesinin yanına 1 aylığına  Goa’ya dönüyor. İşte burada filmin ikinci kısmı başlıyor. 

İlk bölümü aşırı beğensem de ikinci kısım beni kendine daha çok bağladı çünküü Kaira babasının ısrarıyla bir bir otele reklam filmi çekmeye gidiyor ve hayatında hissettiği boşluğu o an otelde verilen bir seminer de konuşan Psikolog Jug’ın konuşmasını duymasıyla buluyor. 2. kısmı niye daha çok sevdiğimi anlayanlar el kaldırsın 😆✋ 


pankartDaha sonra Jug’ın danışanı oluyor. Jug’ın farklı psikoterapi yöntemleriyle aslında her sorunun geçmişte yaşadığı olaylarla bağlantılı olduğunu anlıyor.


Bakalım Kaira gördüğü psikoterapi sonrasında sorunlarını tamamen yenebilecek mi? 

More from kizkardeslerarasinda

Barfi!Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Bollywood filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçen sene Kanal 7 de verilmeye başlayan...
Read More

18 Comments

Hadi bir yorum yaz!