Blogger Kimliğim | Psikojen

yazma maceram

*Bloggerlığa Giriş


Lisede en yakın arkadaşlarımla aynı sınıfta değildik. Teneffüste sınıflarına giderdim, her gittiğimde küçük notlar bırakırdım.Böyle başladı yazma maceram insanlardan güzel dönüşler aldıkça kaleme sarıldım.
Arkadaşlarıma mektup yazardım, kendime mektuplar yazardım, iç dökmek için yazardım. Keşke annem okur korkusuyla atmasaymışım şimdi döner bakardım onlara. Ablamın da dikkatini çekmiş ”Gel bir blog açalım.” dedi. İlk adımda buydu sanırım.Şimdi o adımdan çok ileride miyim? Hayır.
Ama çok farklı yöne doğru atıyorum artık bu adımları…
*Sertifikalı Blogger OlmakBlogger olma işi  hoşuma gitmeye başlayınca ne olursan ol eğitimini almış ol dedim. İlk bulduğum bloggerlık eğitimine gittim. 

Eğitim sonrasında yazdığımız yazıları okumak için tıklayabilirsiniz.


Blog Nedir?, Blogların Özellikleri Nelerdir? 
Blog Yazarken Uyulması Gereken Altın Kurallar Nelerdir?
Bloggerlık Eğitmenliği

Bir çoğunuzun bildiği gibi psikoloji okuyorum ve staj yapmak istediğim için sürekli fırsat kovalıyorum. Bir RAM’ın (rehberlik ve araştırma merkezi) gönüllülük programına denk geldim. Bu programda Türkiye genelinde bir test yapılmış ve özel öğrencilere eğitim vermek için çeşitli okullarda atölyeler kurulmuştu, robotikten- aşçılığa kadar…
Staj görüşmesinde sertifikalı blogger olduğumu duyunca ”Bloggerlık Atölyesi açmaya ne dersiniz?” demişti Aslıhan.
”Allah!”  derdim fakat işlemlerin uzun sürmesi, yıl sonunun gelmesi, o bu şu maalesef gerçekleştiremedik bu sene yeniden görüşüyoruz bakalım bu sene hayata geçirebilecek miyiz bu projeyi?*Bir Start-Up’ta Blog Yazarı Olarak Yer Almak 

Tüm bunlar olup biterken bir yandan da bir iki psikoloji yazısı yazıyordum blogda. Cesaret edip paylaştıklarım oldu o dönem sonra emin olamayıp kaldırdım. Neyse o yazıyla yine bir staja başvurdum.

Hedef bu sefer endüstriyel psikoloji idi. Bir kaç firmayla anlaşılmıştı, arada araştırmalar yapacak belki grup terapisine katılacaktım ve bu start-up için blog yazıları yazıyordu. Buraya işte o yazıp sonra sildiğim psikoloji yazısıyla başvurmuştum.
Şahsen kendi duygularım açmak birçok kişinin bildiği bir konu da yorum yapmaktan çok daha kolay geliyordu bana, ah şu mükemmeliyetçi tarafım.
Yazıları paylaşmaktan ürken Büşra gitmiş instagram da ara ara bu yazıları hatırlatan,paylaşan Büşra gelmişti çünkü sonuçta bu da benim yorumumdu.


Sanat Terapisi konulu yazım
Irkçılık konulu yazım
Feminizm konulu yazım 


psikoloji öğrencilerinden yazılar
*TPÖÇG’de Blog Yazarı Olmak

Benim çok önem verdiğim ve geliştirici gücüne yürekten inandığım bir mecra idi. Öyle olduğunu şimdi biliyorum. Açılımı Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu olan topluluğumuz psikoloji okuyan ve okumak isteyen ve psikoloji mezunu olanlar ile birlikte birçok etkinlik ve eğitim düzenliyor. Toplulukta sadece psikoloji öğrencileri yer alabiliyor ve bu topluluğun çalışanlarından biri de benim! Bu yıl itibariyle her ayın 3. haftasında TPÖÇG Akıl Defterim‘de benim yazılarım da olacak hem de artık yazdığımda asla silmediğim psikoloji yazılarım.
Ve burada yazmaya lisede,tenefüslerde yazdığım notlarla başladım. Yaptığım işi referans göstereceksek eğer benim referansım arkadaşlarıma bıraktığım notlarım. Bloggerlıktan para kazanmadığım ama blog yazarı olmak bana bir kimlik yarattı bambaşka kapılar açtı. 


Mükemmeli Ertelemek konulu yazım

Peki senin blog yazarı kimliğin sana neler kazandırdı? Hadi bunu bir mim gibi düşünelim herkes cevaplasın 🙂

Kız Kardeşler Arasında’yı şu hesaplardan takip edebilirsiniz: FacebookTwitterGoogle+Instagram

Tags from the story
More from kizkardeslerarasinda

Geniş Ailede Büyümek

Kocaman bir ailede çocuk olmanın avantajları ve de dezavantajları vardır. Öyle güzel...
Read More

1 Comment

Hadi bir yorum yaz!