Askıda Ne Var? | Öneri


Merhaba Arkadaşlar,

Askıda ne var? girişimini az çok bileniniz vardır ama bilmeyenleriniz için kısaca kendi sitelerinden aldığımız bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Askıda Ne Var, üniversite öğrencilerine; yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, dergi ve yurt dışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişimdir.

Osmanlı zamanında uygulanan ‘Askıda Ekmek’ geleneğinden esinlenilmiş bir proje. Öğrencilerin sosyal aktivitlere katılmasını ve paylaşım kültürünü benimsemeleri hedefleyen proje 2012’den beri lisans öğrencileri için faaliyette…

Sistemde Askıdan Al ve Askıya Ekle seçenekleri var.
Firmalar sosyal sorumluluk projesi kapsamında yemek,sinema bileti,hediye çeki askıya bırakabildikleri gibi öğrenci arkadaşlarımız için istediğiniz şehir ve restorandan kredi kartı ile ödeme yapıp sizde askıya onlar için yemek bırakabilirsiniz.

Askıda Ne Var uzun süredir aramızda ama geçtiğimiz günlerde çok güzel bir kamuoyu araştırmasına imza attılar. Öncesi ve sonrasında öğrenci arkadaşlardan aldıkları geri dönüşler, firmalardan aldıkları destekler göz yaşartıcı cinsten…

Twitter’da bir anket oluşturuldu ve üniversite öğrencilerinin aylık ortalama gelirleri soruldu.Ankete 10.370 üniversite öğrencisi katılım sağladı. Büyük bir rakam!

Kitap alacakken ilk önce arkasındaki yazıyı okuyacağıma, çevirip fiyatına bakıyorum ve bundan herkes yerine ben utanıyorum.

Kitap ve dergi alamıyoruz, gideceğimiz etkinliğin, çok istediğimiz konserin bilet fiyatları harçlığımıza yetmiyor, merakla beklediğimiz o filmin internete düşmesi için gün sayıyoruz. Ve her gün bir yaşıtımdan geleceğini bu ülkede kurmak istemediğini duyuyorum.

Kahvemi evde yapıyorum, bütün öğünlerimi okul yemekhanesinden yiyorum, haftasonu sadece makarna, bimden alışveriş yapıyorum ayda birkez dışarı kahve içmeye çıkıyorum. Okulumun sağladığı kültürel etkinliklere bile bilet alamıyorum, kitap mevzusuna hiç girmeyelim

yapabildiğim şeyleri saysam daha iyi olur bence, makarna alabiliyoruz mesela, harici kurtarmıyor

Duyuru📢: süreci boyunca sadece Twitter ve Instagram hesabımız üzerinden kampanyalara katılabilirsiniz. Ayrıca süreç boyunca askıya bırakılan ürün ve hizmetleri toplu olarak üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Websiteaskidanevar.com
Twitter: twitter.com/askidanevar
İnstagram: instagram.com/askidanevar

Samuel Smiles der ki:“Sevmek fiilinden sonra gelen, dünyanın en güzel fiili, yardım etmektir.”

Kız Kardeşler Arasında’yı şu hesaplardan takip edebilirsiniz: FacebookTwitterGoogle+Instagram

Tags from the story
,
More from kizkardeslerarasinda

Bilim Seferberliği

Merhaba herkese, Bilim Seferberliği Nedir? Çocuklara bilimi sevdirmek için YGA’nın başlattığı Milli...
Read More

1 Comment

Hadi bir yorum yaz!