Geniş Ailede Büyümek

Kocaman bir ailede çocuk olmanın avantajları ve de dezavantajları vardır. Öyle güzel ve öyle eğlencelidir ki insan durmadan şükreder.

Bir çocuk olarak seni en çok mutlu eden şeylerden biri canın her istediğinde bakkala gidebilmek. Kalabalık bir ailede her gün başkasıyla gidebileceğin için hiçbir günü pas geçmezsin! 

Sırayla her gün birisinin kapısına gidip bakkaldan istediğini alabilirsin. Bir de ponçik çocuklar olunca kıyamazlardı sana 😃

Bunun hemen eksi yanını söyleyeyim oyundan, televizyondaki çizgi filmden o an içinde ayrılıp bakkala gönderilmek! E ne kadar çok bakkala gidelim mi diye çaldığın kapı varsa o kadar çok hadi bakkala git diye çalınan kapı zili oluyor. Ne goller,ne birdir birler, ne tom ve jerryler; en eğlenceli yerlerinde yarı kaldı ah bir bilseniz!

Aldığınız bisküviden yalnızca bir tane en fazla iki tane yiyebilirsiniz. Üçüncüyü yediyseniz e çok şanslısınız. Gözünü açıp elini çalıştırmazsan o büyük sofralarda en güzel yemeğin tadına hiç ama hiç bakamazsın ama hiç aç kalmazsın çünkü herkes sofrada ki herkes paylaşmayı bilir , seninle öğrenir.

Özel günler,kriz günleri,hastalık ve birçok ihtiyaç anında toplanmak, yapılması gereken işleri paylara bölüp, dört bir koldan halletmekte kalabalık ailenin en güzel avantajlarındandır.

Kalabalık ailelerde üzüntüler paylaşarak azalır, mutluluklar ise paylaştıkça çoğalırdı.

Size bahsettiğim bu özel günlerin bir güzel yanı daha vardır misafirler gittikten sonra kalan ikramlarla kurulan sofra gün sonu değerlendirmelerimize eşlik ederdi. Nedir bu gün sonu değerlendirmesi derseniz bildiğiniz gıybet masası 😃

Bayramınız bayram olur! Uzun bir el öpme seremonisiden sonra mükellef bir kahvaltı sofrasına oturulur. Kahvaltıdan sonra çocuklar evin en büyüğünün elini sırayla öper sonra avcunu açar. (Bu her ailede vardır elbette ama harçlığı az bulan biz miniklerin güçlerini birleştirip bayram harçlığına her zaman zam yaptırmışlığımız vardır.)

Tags from the story
More from kizkardeslerarasinda

Dear Zindagi (Sevgili Hayat) | Film Yorumları

Yönetmen: Gauri Shinde Senaryo: Karan Johar Tür: Romantik Oyuncular: Shahrukh Khan ,Alia Bhatt ,  Ali Zafar , Angad Bedi Süre: 2 saat...
Read More

Hadi bir yorum yaz!