Sosyal Sorumluluk

Bilim Seferberliği

Merhaba herkese,

Bugün internette gezinirken çok güzel bir projeyle karşılaştım sizlere de duyurmaya geldim. İmkanı olanlar bağış yapabilir ya da duyurup imkanı olanların bağış yapmasına vesile olabilir.

Bilim Seferberliği Nedir?
Çocuklara bilimi sevdirmek için YGA’nın başlattığı Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteklediği bir sosyal sorumluluk projesidir.

Bilim Seferberliği projesinin hedefleri nelerdir?

Proje kapsamında; Teknoloji ile imkan yetersizliği yüzünden tanışmamış 500 köy okulluna Bilim Seti ile buluşturmak.

Bu setler Prof. Aziz Sancar,Prof. Mehmet Toner ,Prof. Doğan Cüceloğlu,Sevinç Atabay,Haluk Görgün gibi ülkemizin önde gelen bilim insanları tarafından hazırlanıyormuş.

Gönderilen sette el feneri, oda alarmı, okuma lambası gibi teknoljik aletlerin modülleri mevcut.
Set ile ayrıca öğretmenler online eğiitim platformuna dahil olup setteki modülleri öğrencilere daha rahat aktabilecek hale gelecek.

Yeterli bağış toplanınca seçilen ilçeye Fen Bilimleri ,Teknoloji ve Tasarım dersinde kullanılmak üzere 10 adet set ulaştırılıyor.

Ayrıca proje set gönderimi ile sınırlı kalmıyor Bilim Yarışması, Bilim Sergisi gibi birçok etkinlik ile öğrencilere teknoloji sevdiriliyor.

Anlayacağınız ülkemiz geleceği için çok çok güzel bir proje kendi adıma teknoloji ile büyüyüp,teknoloji ile gelişip ilerlemeye çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum . Projeyi sonuna kadar destekleyip yapanlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Yazının başında da dediğim gibi gelin hep beraber bu projeye destek olalım. Maddi olamasakta duyurup,projenin yayılmasını, ülkemiz yarınlarına ışık olmasına vesile olalım! 🙂

1 Çocuk için 20₺
10 Çocuk için 200₺
100 Çocuk için 2000₺
ya da Diğer ‘e tıklayıp gönlünüzden ne koparsa proje için destekte bulunabilirsiniz. (Havale yada Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz.)

Ayrıca Kampanyalar kısmında TAV çalışanları, Doğa koleji öğrencileri, Yapı kredi şubeleri gibi kurumlar hatta bireysel kampanyalarla ‘doğum günü’ hediyesi olarak bağış topluyorlar.

DESTEK OL 🙂

Bilim Seferberliği ile ayrıntılı dökümana ulaşmak için tıklayınız

Bir Cevap Yazın