Blogunuzu İnstagram da Tanıtmanın 4 Yolu
Blogging

Blogunuzu İnstagram da Tanıtmanın 4 Yolu

Bildiğiniz gibi instagram gün geçtikçe popülerleşiyor. Farklı ve kaliteli paylaşım yapan hesaplar ise fenomen oluyor ve yüzlerce kişi tarafından severek takip ediliyor. Tabi biz bu yazı da nasıl takipçi kasılır onu paylaşmayacağız sizinle henüz o konu da çok başarılı değiliz 🙂

Neyse blog bildiğiniz gibi instagram gibi keşfedilme açısından daha dezavantajlı. İnstagram da kullanıcılıar içeriğe kolaylıkla ulaşabilsede blog da bu maalesef biraz zor. Bu yüzden instagram da blogumuzun daha çok kişiye ulaşması için yapmamız gereken maddeleri sizinle paylaşıyor olacağız.

1.Biyografinizde mutlaka blogunuza da yer verin!

Direk sitenizin linkini ekleyebileceğiniz gibi açıklamalar kısmına blog yazarı olduğunuzu da yazabilirsiniz.

Ayrıca geçenlerde instagram hesabımız da biyografinizi nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında birkaç öneride bulunduk! İlerleyen zamanlarda pek çok Instagram Hacsks başlıklı gönderiler olacak bizi instagram da da takip edin.

www.instagram.com/kizkardeslerarasinda

2. Instagram post ya da story de blog yazınızı paylaşın!

Paylaştığınız gönderi ya da hikayelerde blogunuzda yazdığınız yazılardan bahsedebilirsiniz.
Örneğin Cilt Bakım için 5 Tüyo yazımızdan dikkat çekici olduğunu düşündüğümüz bir paragrafı gönderi olarak ilgi çekici bir resimle paylaştık.
Aynı zamanda instagram hikaye kısmından ara sıra yazdığımız yazılar hakkında paylaşımlar yapıp takipçilerimizi yazdığımız yazıları ulaşmasını sağlıyoruz.

Siz de blog yazınız hakkında gönderi paylaşıp takipçilerinizi blogunuza yönlendirebilirsiniz.

3.Instagram öne çıkanları kullanın

Paylaştığınız hikayeleri mutlaka öne çıkanlar kısmında paylaşın.  Okuyucularınız ya da hesabınıza yeni gelecek takipçileriniz için istedikleri zaman ulaşılabilir olması açısından çok önemli.

Blogunuzda bulunan kategorilere göre hazırlayabilirsiniz.

4.Doğru hashtagleri kullanın

Bildiğiniz üzere instagrama hashtag ile takip geldi geçenler de. İşte bu güncelleme hashtaglerin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altını çiziyor bizler için…

Bu yüzden sizlere tavsiyem hashtag kullanmayı mutlaka önemseyin post başına 20-30 hashtag eklemeye çalışın. Kullandığınız hashtagler mutlaka blogunuz,içeriğiniz hakkında olsun!

Örneğin paylaştığınız gönderirler de #blogger #blogyazısı gibi genel hashtagler kullanıp ek olarak yazı konunuz ile ilgili de hashtag ekleyebilirsiniz.

Bu tarz yazıları okumayı seviyorsanız yorumlarda lütfen bize yazın. Ayrıca blog sayfanızı instagramda nasıl tanıtıyorsunuz önerilerinizi de bekliyoruz 🙂

10 Yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: